„Fabryka” kompostu rusza w spinPLACE

• przez

Uniwersytet jest domem dobrych i innowacyjnych idei. Jedną z nich, opierającą się na zrównoważonym wykorzystaniu zasobów, jest kompostowanie. Okazuje się, że zarówno natura, jak i technika, dają możliwości na kompostowanie nawet w przestrzeni biurowej!

Na II piętrze budynku spinPLACE przy ulicy Bankowej 5 zamieszkało 300 Wspaniałych pracowników Fabryki Dobra. Są to dżdżownice kalifornijskie, które z pozostawionych resztek organicznych wytwarzają bogate w składniki odżywcze wermikompost oraz biohumus, które zasilać będą rośliny w i wokół spinPLACE. Dżdżownice mieszkają w specjalnym kompostowniku i mają profesjonalną opiekę pracowników Biura Współpracy z Gospodarką.

Jest to projekt pilotażowy, oparty na rzetelnej wiedzy oraz doświadczeniach pracowników Biura. Mamy nadzieję, że zainspiruje on inne jednostki naszego Uniwersytetu i wkrótce Fabryk Dobra pojawi się w naszych murach więcej.

Tu można zaczerpnąć sporą garść informacji na temat samych dżdżownic i tego co produkują, a także jak się nimi zajmować (Opis i instrukcja).

Zapraszamy także do zobaczenia na żywo naszej Fabryki Dobra 😊